Mr. Mohamed Oussama Ben Yedder at VŠO

20.11.2014

Tunisko, země slunce, moře a Sahary. O krásách Tuniska i o marketingu turistické destinace studentům Vysoké školy obchodní přednášel ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch

 

V pátek 14. 11. na VŠO zavítal další z řady odborníků, jejichž účastí škola obohacuje své přednášky. Zajímavosti Tunisu, ale i metody, které využívá pro jejich propagaci, studentům představil Mohamed Oussama Ben Yedder, ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch.

 

Tunisko je oblíbeným cílem českých turistů, jen na Džerbu zavítá každý rok celých 60 tisíc Čechů. Země však nabízí mnohem více. Yedder studentům Vysoké školy obchodní ukázal tuniské historické památky, možnosti lázeňských pobytů i vyžití pro milovníky extrémních sportů. Upozornil také na to, že Tunis je mezi arabskými zeměmi velmi pokrokový: „Ženy byly v Tunisku zrovnoprávněny již v padesátých letech. Od té doby mohou pracovat, volit a žít běžný sociální a politický život. Tunisko je jediná arabská země, ve které neexistuje polygamie. Od padesátých let je nelegální. Je zde dokonce žena – kandidátka do prezidentských voleb, což by v ostatních arabských zemích bylo nemyslitelné.“

 

Jako ředitel Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch má Yedder na starosti marketing své země jako turistické destinace a to v České republice i na Slovensku. Studentům cestovního ruchu, kteří k obdobné práci směřují, vysvětlil, jaké aktivity zde pro propagaci Tuniska používá. Kromě eventů například v nákupních centrech či účasti na veletrzích úřad připravuje i billboardovou kampaň. Studenti měli v rámci přednášky dokonce exkluzivní možnost vyjádřit se k výběru jednoho ze čtyř připravených vizuálů kampaně.

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.