picture

Od září zahájí činnost Panevropská univerzita

Transformací dvou stávajících soukromých vysokých škol (VŠO a VŠPP) vznikne v Praze a Ostravě Panevropská univerzita, která má do budoucna velké ambice. Je to zároveň první nová univerzita v Česku po novelizaci vysokoškolského zákona. 

Novou univerzitu „posílají do světa“ majitelé koncernu Prosperita holding, který je Ostravě znám i prostřednictvím sídla a stejnojmenného paláce v Nádražní ulici. Už nyní je koncern většinovým vlastníkem dvou vysokých škol – Vysoké školy podnikání a práva a Vysoké školy obchodní. A právě jejich transformací nová univerzita vzniká. Z vysokých škol se stanou fakulty.  „Realizujeme sen zakladatelů našich vysokých škol vybudovat profesní univerzitu, která bude vzdělávat manažery a podnikatele prostřednictvím profesně zaměřených bakalářských, magisterských a také doktorských studijních programů,“ popsal vizi Vladimír Krajčík, který byl jmenován rektorem Panevropské univerzity.

Cílem nové univerzity je propíchnout stávající vzdělávací bublinu a dostat absolventy blíže samotným firmám, pro které jsou vychováváni.

Panevropská univerzita nabídne studentům celkem 19 studijních programů, v Praze vychovává například i letecké piloty. „Jsme jediná soukromá škola, která něco takového má. Záběr univerzity však bude velmi široký – od managementu, ekonomiky a cestovního ruchu přes bezpečnostní studia a marketingovou komunikaci až třeba po obchodní právo,“ informuje rektor Vladimír Krajčík.

Název univerzity vyjadřuje vztah k evropským hodnotám, ale i její zaměření na internacionalizaci. Jejím cílem je stát se uznávanou profesní univerzitou s celoevropskou působností. Studenti, kteří se už přihlásili na původní vysoké školy, plynule přejdou pod univerzitu.

Rozhovor pana rektora k nově vznikající univerzitě na TV Polar: https://polar.cz/porady/host-dne/host-dne-15-06-2022-17-14

 

 

picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.