picture

Proč VŠO

Vysoká škola obchodní v Praze

je soukromá vysoká škola neuniverzitního typu. Svým studentům nabízí vzdělání v oblasti cestovního ruchu, v letecké dopravě a nově také v personalistice.

Historie

Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s. je od roku 2000 soukromou vysokou školou s oblastmi vzdělávání Ekonomické obory
a Doprava. Za dvacet let své existence dosáhla VŠO významného postavení mezi neuniverzitními vysokými školami v České republice a v současné době studuje na VŠO více jak 2 500 studentů. 

"Kvalita vzdělání je jednou z priorit Vysoké školy obchodní v Praze. Za jeho cíl chápeme nejen dosažení dovedností vhodných pro uplatnění v praxi, ale především schopností vést naplněný a dobrý život. Studenty proto připravujeme především na praktický život a získání zaměstnání. Pedagogický tým dlouhodobě přispívá k rozvoji jedinečných studijních oborů, které na naší škole vznikly - služby a management cestovního ruchu a služby a management v letecké dopravě. Tyto obory zaujaly studenty svou unikátností, vytvořily možnosti pro spolupráci mezi vysokými školami i na mezinárodní úrovni a systémově obohatily celou naši společnost. Zájemce o studium oslovuje především dobré jméno školy a v poslední době především možnost uplatnění na trhu práce. Snažíme se tedy maximalizovat klientský přístup a i nadále přinášet vysokou kvalitu v oboru."

 

Proč VŠO?

 • Unikátní studijní programy odrážející současné trendy s vysokým důrazem na propojení s praxí.
 • Široké možnosti uplatnění na trhu práce ve spolupráci s odbornými subjekty jako jsou Czech Tourism, Český Aeroholding, Prague Startup Centre, Skål International Prague, Národní památkový ústav, Letiště Václava Havla Praha, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo dopravy, Czech Airlines Training Centre, Řízení letového provozu ČR a další podniky a společnosti cestovního ruchu.
 • Exkluzivní znalost cizích jazyků se zaměřením na odbornou terminologii v ekonomice, cestovním ruchu a letecké dopravě.
 • Spolupráce se zahraničními univerzitami v Číně, Japonsku, Thajsku, Jižní Korei, Saúdské Arábii, Řecku, Albánii, Švédsku, Jižní Africe, Francii, SAE, Hong Kongu, Makau a v rámci programu Erasmus+ ve Velké Británii, Německu, Portugalsku, Polsku, Španělsku, Turecku, Švýcarsku, Slovensku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Rakousku, Slovinsku, Lotyšsku, Srbsku a Finsku.
 • Výuka 3 dny v týdnu, denní i kombinovaná forma studia, upravený studijní program pro absolventy VOŠ a stoprocentní zaměření na studium s nejlepším studentským informačním systémem v České republice.
 • Učebny s moderní IT technikou a WiFi, interaktivní navigace v areálu školy a rozvrhu, odborná knihovna, klientské centrum, relaxační centrum, aktivní sportovní klub, studentské eventy a bezbariérový přístup.
 • Atraktivní a snadno dostupné centrum Prahy s veškerým zázemím na jedné adrese.

Úvodní slovo rektora

“Vysoká škola obchodní v Praze prostřednictvím akreditovaných studijních programů formálního a neformálního vzdělání nabízí vždy něco jiného, něco navíc. Naše produkty jsou “chytré vzdělání”, které mnohé z vás určitě osloví. Jsou především profesně orientované, propojené s praktickou orientací na konkrétní společnosti, zapojením odborníků z praxe. Již 20 let přispíváme k rozvoji našich jedinečných studijních programů, které na naší škole vznikly - služby a management v cestovním ruchu a v letecké dopravě. Naši studenti přemýšleli globálně, jde o vzdělání bez hranic, otevřené, a s využitím evropských grantů cestují a poznávají svět.

Rektor VŠO

doc. RNDr. Vladimír Krajčík, Ph.D.

 

A co ještě nevíte o VŠO?

picture

THE BEST CHOICE FOR YOUR FUTURE CAREER

MEET NEW FRIENDS FOR LIFE

FIND A CAREER AMONG THE BEST

GET EXPERIENCE FROM FOREIGN UNIVERSITIES AND WORK AROUND THE WORLD

 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  I graduated with a bachelor's degree from the College of European and Regional Studies in České Budějovice and transferred to UCB in Prague to do my master's degree. Great choice – UCB is much more like a public school and the quality of lecturers is 100% better. For example, my teacher Mrs. Palatková is someone to know in tourism.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  At UCB, I learned to be independent and gained experience in the field. Wherever we entered student competitions, we walked away with awards. During my studies I became part of the organizational structure of several projects in tourism. I can't wait to start working full time.

 • absolvent

  Petra Benešová

  I graduated from UCB, now I teach here. Much has changed over the years. The school is constantly moving forward, focusing more on gaining practice, the subjects are more professional and tightly focused. Although the competition on the market is huge, UCB is doing very well and I can heartily recommend it.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Schools graduated from: School of Performing Arts, PALESTRA Academy of Physical Education and Sport, University College of Business. Motto: Don't be a jerk in life or liar on stage! "So which title do you use?" "None." Laughter. "More important is what I have in my head."

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  UCB is one of the few schools in the Czech Republic that really does offer experience. During our studies, we worked on projects where the results were then taken up by the National Monuments Institute. Many lectures were also given by external lecturers, so we learned how things really work in the world.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  She works as a Program Coordinator at Smaller Earth. In 2009, she did an internship in New York. She lived in England for three and a half years and worked for an Australian travel agency. Work never bothered Simona, so when she was given the chance to go to America to work as kitchen help, she didn't hesitate for a moment. She got experience, made new friends, and traveled around the United States with the money she earned. This opened the door to job opportunities in Spain and England. She's working today.

 • absolvent

  Jakub Velička

  He studied aviation theory at Oxford Aviation Academy. He completed his practical training in the Czech Republic and Poland. He holds a CPL/ME/IR pilot license. As a child, Jakub dreamed of becoming a pilot one day. He faced a twisting road to it and had to sacrifice a lot. He started off by studying Marketing Communication at the University of Finance and Administration in Prague, then moved to Airline Management at UCB. To save time and money on pilot training, he started his own company. Today he is within reach of his dream.