picture

Novinky

Trénink strategií učení

Soutěž Evropská jazyková cena Label

 

MZDOVÝ PRŮZKUM 2018 

Trendy na pracovním trhu v České republice

 

On-line course in Tourism and Travel Management

 

Summer School

Open day

Zveme vás na den otevřených dveří v naší společnosti, který je určen pro kandidáty se zájmem o letecký průmysl, kteří ovládají němčinu nebo francouzštinu. Akce se koná v naší společnosti 2.2. od 13:00 do 16:00.

Letní škola - Debrecen Summer School

Unique among Hungary's similar language institutions, this summer school draws upon a great and long-standing tradition. Established in 1927, it has grown to become the biggest Hungarian summer school. Each year more than 1,000 students from 30-40 countries are taught by a team of about 50 experienced instructors who specialize in teaching Hungarian to foreigners. Courses and more infromation are available here.

Stipendia francouzské vlády - French PhD Scholarship

The call for French Government scholarships applications is now open. These grants are to be awarded in 2018 by the French Embassy in the Czech Republic.
These scholarships are intended for PhD students of Czech universities who wish to achieve, in any field of studies, either:
•    a co-supervised PhD thesis (“cotutelle“) with a French university
•    an internship for a period of one to three months in a French research laboratory
 
The deadline for application is set for March 16th 2018 and the selection boards will be held in April 2018. More info here.

Letní škola "Firms in Society"

Konference Společenská zodpovědnost vysokých škol

Dům zahraniční spolupráce pořádá společně s MŠMT a UPOL konferenci na téma: Společenská zodpovědnost vysokých škol (Mezinárodní vzdělávání jako cesta k aktivnímu občanství), která se bude konat ve dnech 30.11. - 1.12.2017 v Olomouci. Vystoupí zajímaví hosté, mezi kterými bude Šimon Pánek, ředitel o.p.s. Člověk v tísni, Don Sparling, zakladatel Centra zahraniční spolupráce MU, Amal al Khatib z UNRWA OSN a další. Konference je určená koordinátorům mezinárodních programů, studentům a zaměstnancům vysokých škol. Přihlášení je možné ZDE.

 

Profesia Days

Veletrh práce se koná 25. a 26. října 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha.

Studentský portál na brigády

Portál na brigády, www.daywork.cz, který vznikl za podpory města a studentů ČVUT Vám umožní během studií nasbírat krátkodobé zkušenosti z pracovišť jako jsou kanceláře, hotely, obchody, restaurace, veletrhy, divadla a jiné eventy.

V čem je portál jiný?

Hodnocení, která budete získávat po každé proběhlé brigádě přispějí k celkové atraktivitě vašeho profilu a tím i snadnějšímu přístupu k brigádám. Hodnocení budete moct využít jako certifikovanou přílohu k životopisu.

Brigády se vám budou zobrazovat dle nastavených kriterií, zkušeností a znalostí.

V kalendáři si budete moct vyznačit dny, kdy máte školu či jiné aktivity a tak se vyhnete pročítání brigád v termínech, kterých by jste se stejně nemohli zúčastnit.

A co víc, budete mít možnost potvrzovat účast na brigádách přímo přes portál jednoduchým kliknutím "potvrdit brigádu" a brigáda bude vaše.

Můžete se registrujte již nyní. Ve svém profilu proto uveďte co nejvíc informací. I několikadenní pracovní zkušenost může být dobrým impulsem pro firmy.

Registrace na www.daywork.cz

Hong Kong PolyU Winter School®

School of Hotel and Tourism Management (Hong Kong Polytechnic University) nabízí zimní školu zaměřenou na rozvoj senior managerů pohybujících se v oblasti hotelnictví a pohostinství. Zimní škola se koná 4. -16. 12. 2017 v Hong Kongu. Bližší informace naleznete ZDE.

Summer School VŠO

VŠO pořádá letní školu s názvem Local Food Heritage as a Prerequisite of Sustainable Food Tourism Development. Více informací naleznete ZDE
 

Měsíc absolventů


University Startup -  světový pohár

Nenechte si ujít jedinečnou šanci realizovat své nápady. University Startup World Cup je příležitost, kdy můžete vyhrát až 25 000$, stát se součástí velké mezinárodní sítě, získat odbornou zpětnou vazbu ke svému podnikatelskému záměru a strávit jeden týden v Kodani. Registrace je možná do 1. června 2017. Více informací je dostupných ZDE.

 

Kariérní den - MŠMT ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pořádá ve středu 26. dubna 2017 v čase od 14 do 16 hodin Kariérní den. Účastníci se dozví o možnostech pracovního uplatnění na MŠMT se zaměřením na specifika práce v oblasti operačních programů. Budou moci diskutovat přímo se zástupci jednotlivých odborných útvarů a budou mít možnost nahlédnout i do kancelářských prostor. Po celou dobu budou k dispozici zástupci oddělení rozvoje lidských zdrojů, se kterými bude možné konzultovat veškeré otázky týkající se personální a náborové oblasti.
Více informací ZDE.


Soutěž o nejlepší studentskou práci

Czech Tourism vyhlásil šestý ročník soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu. Do soutěže mohou být přihlášeny bakalářské práce a diplomové práce, které studenti obhájí nejpozději během letního semestru 2017.
Studenti VŠO se účastní pravidělně nejen této soutěže a několikrát již byli oceněni. Věnuj své bakalářské či diplomové práci usilí a přihlaš se do soutěže s pomocí tvého vedoucího práce.

Termín pro zaslání soutěžních prací je 30. května. Autoři vítězných prací získají možnost absolvovat týdenní stáž na vybraném zahraničním zastoupení agentury CzechTourism. Více informací naleznete ZDE.


Poděkování od European Federation of Tourist Guide Associations za kooperaci na evropské konferenci průvodců

 


Ocenění závěrečných prací studentů VŠO

Absolvent VŠO Ing. Petr Pičman obdržel v roce 2016 za svojí diplomou práci Aplikace výnosového managementu ve vybraném hotelovém zařízení (vedoucí práce JUDr. Felix Křížek ) cenu za Nejlepší studentskou práci v oblasti cestovního ruchu v roce 2016. Navázal tak na úspěch z roku 2015, kdy tuto cenu obdržela Ing. Nikola Vorlová za diplomovou práci Připravenost vybraných ubytovacích zařízení na poskytování služeb čínským návštěvníkům (vedoucí práce Doc. Ing. Alžbeta Kiráľová, Ph.D.). Ceny vyhlašuje každoročně Asociace hotelů a restaurací České republiky. Úspěchy našich studentů/absolventů nás těší, protože ukazují na kvalitní zpracování prací a jejich  propojení s praxí v oblasti cestovního ruchu. Oceněným gratulujeme!

picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.