Měsíc absolventů


University Startup -  světový pohár

Nenechte si ujít jedinečnou šanci realizovat své nápady. University Startup World Cup je příležitost, kdy můžete vyhrát až 25 000$, stát se součástí velké mezinárodní sítě, získat odbornou zpětnou vazbu ke svému podnikatelskému záměru a strávit jeden týden v Kodani. Registrace je možná do 1. června 2017. Více informací je dostupných ZDE.

Stáž - dvoutýdenní stínování hejtmanky Karlovarského kraje

Dvoutýdenní stínování hejtmanky Karlovarského kraje kraje Jany Vildumetzové pro studenty ve věku 18 až 25 let, které zajímá veřejná správa, politické dění nebo se zajímají o vrcholový management. Výběrové řízení bude tříkolové, uzávěrka přihlášek 1. kola je 14. května prostřednictvím www.procbyne.cz nebo na mailu: procbyne@dlabajova.eu.

 


Seminář Po stopách vzniku podnikatelského ducha

Centrum kariéry a rozvoje VŠO pro Tebe připravilo přednášku "Po stopách vzniku podnikatelského ducha", v rámci které se dozvíš bližší informace o podnikání a startupech nejen v České republice, ale i například v Izraeli. Přednášku povede Ing. Evgeny Dolgunow, zakladatel Prague Startup Lab, odborník hodnotitelské komise v Czech Invest a konzultant v Impact Hubu.

Kdy: 3. 5. 2017 od 16:00

Kde: místnost S4

Přihlásit se je možné do 2. 5. 2017, 16:00.

Kariérní den - MŠMT ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pořádá ve středu 26. dubna 2017 v čase od 14 do 16 hodin Kariérní den. Účastníci se dozví o možnostech pracovního uplatnění na MŠMT se zaměřením na specifika práce v oblasti operačních programů. Budou moci diskutovat přímo se zástupci jednotlivých odborných útvarů a budou mít možnost nahlédnout i do kancelářských prostor. Po celou dobu budou k dispozici zástupci oddělení rozvoje lidských zdrojů, se kterými bude možné konzultovat veškeré otázky týkající se personální a náborové oblasti.
Více informací ZDE.

Stáž - dvoutýdenní stínování ministra dopravy ČR

Dvoutýdenní stínování ministra dopravy ČR Dana Ťoka pro studenty ve věku 18 až 25 let, které zajímá oblast dopravy, veřejná správa, politické dění nebo se zajímají o vrcholový management. Výběrové řízení bude tříkolové, uzávěrka přihlášek 1. kola je 10. května prostřednictvím www.procbyne.cz nebo na mail: procbyne@dlabajova.eu.


Stáž - dvoutýdenní stínování primátora města Brna

Dvoutýdenní stínování primátora města Brna Petra Vokřála pro studenty ve věku 18 až 25 let, které zajímá veřejná správa, politické dění nebo se zajímají o vrcholový management. Výběrové řízení bude tříkolové, uzávěrka přihlášek 1. kola je 21. dubna prostřednictvím www.procbyne.cz nebo na mail: procbyne@dlabajova.eu.Soutěž o nejlepší studentskou práci

Czech Tourism vyhlásil šestý ročník soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu. Do soutěže mohou být přihlášeny bakalářské práce a diplomové práce, které studenti obhájí nejpozději během letního semestru 2017.
Studenti VŠO se účastní pravidělně nejen této soutěže a několikrát již byli oceněni. Věnuj své bakalářské či diplomové práci usilí a přihlaš se do soutěže s pomocí tvého vedoucího práce.

Termín pro zaslání soutěžních prací je 30. května. Autoři vítězných prací získají možnost absolvovat týdenní stáž na vybraném zahraničním zastoupení agentury CzechTourism. Více informací naleznete ZDE.


Poděkování od European Federation of Tourist Guide Associations za kooperaci na evropské konferenci průvodců

 


Ocenění závěrečných prací studentů VŠO

Absolvent VŠO Ing. Petr Pičman obdržel v roce 2016 za svojí diplomou práci Aplikace výnosového managementu ve vybraném hotelovém zařízení (vedoucí práce JUDr. Felix Křížek ) cenu za Nejlepší studentskou práci v oblasti cestovního ruchu v roce 2016. Navázal tak na úspěch z roku 2015, kdy tuto cenu obdržela Ing. Nikola Vorlová za diplomovou práci Připravenost vybraných ubytovacích zařízení na poskytování služeb čínským návštěvníkům (vedoucí práce Doc. Ing. Alžbeta Kiráľová, Ph.D.). Ceny vyhlašuje každoročně Asociace hotelů a restaurací České republiky. Úspěchy našich studentů/absolventů nás těší, protože ukazují na kvalitní zpracování prací a jejich  propojení s praxí v oblasti cestovního ruchu. Oceněným gratulujeme!

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.