Soutěž o nejlepší studentskou práci

Czech Tourism vyhlásil šestý ročník soutěže o nejlepší studentskou práci v cestovním ruchu. Do soutěže mohou být přihlášeny bakalářské práce a diplomové práce, které studenti obhájí nejpozději během letního semestru 2017.
Studenti VŠO se účastní pravidělně nejen této soutěže a několikrát již byli oceněni. Věnuj své bakalářské či diplomové práci usilí a přihlaš se do soutěže s pomocí tvého vedoucího práce.

Termín pro zaslání soutěžních prací je 30. května. Autoři vítězných prací získají možnost absolvovat týdenní stáž na vybraném zahraničním zastoupení agentury CzechTourism. Více informací naleznete ZDE.

Poděkování od European Federation of Tourist Guide Associations za kooperaci na evropské konferenci průvodců

Stipendia francouzské vlády 2017

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí českým studentům možnost získat stipendium francouzské vlády na doktorandské studium pod dvojím vedením ve všech vědních oborech (a jejich podoborech), a to zejména v následujících oblastech:
- Přírodní vědy a vědy o Zemi 
- Exaktní a inženýrské vědy 
- Ekonomické a právní vědy 
- Humanitní a společenské vědy 
- Lékařství

Uzávěrka podávání žádostí je 17. dubna 2017. Více informací ZDE.

Seminář Pracovní pozice v Řecku

Centrum kariéry a rozvoje pro Tebe připravilo seminář Pracovní pozice v Řecku. Jako student/ka VŠO máš jedinečnou možnost se zúčastnit přednášky od společnosti Job Trust. Během celého semináře vedeného v anglickém jazyce bude představena společnost, přihlašovací proces a volné pracovní pozice. Následně se zájemci budou probíhat pohovory. Využij možnosti získat práci v Řecku a tím cenné zkušenosti pro Tvoji budoucí kariéru.

Kdy: 27. 3. 2017 od 11:30

Kde: místnost S4

Konference Jak je důležité býti smart aneb 7 kroků na cestě do chytrého města

Centrum kariéry a rozvoje Vás zve na konferenci, kterou pořádá sdružení CZECH TOP 100. Vydejte se s námi po cestě do chytrého města. Města, které je chytré a pokročilé nejen technologicky, ale i ekonomicky a společensky.

Cílem konference je prostřednictvím dobře zvolených „case studies“ představit nejlepší praxi v projektech smart cities s praktickými návody a doporučeními, odpovědět na dotaz – co je to smart city/region a umět popsat proces, který vede ke kýženému cíli.

Datum a místo konání: 22. 3. 2017 od 9 do 15 hodin v prostorách Brožíkova sálu Staroměstské radnice v Praze.

Účast je pro registrované zdarma.

Více informací a program naleznete ZDE.

Seminář Work & Travel v USA a v Kanadě

Centrum kariéry a rozvoje VŠO pro Vás připravilo přednášku, v rámci které se dozvíte bližší informace ohledně programu Work & Travel v USA a Kanadě.Několik našich studentů a absolventů se těchto programů již zúčastnilo a v rámci přednášek se s Vámi podělí nejen o své zkušenosti, ale i o informace ohledně přihlášek, podmínek účasti v programu, či průběhu pohovoru. Přijďte si poslechnout nejen zajímavé zažitky ze světa, ale také jak se uvedených programů zúčastnit.

Kdy: 26. 4. 2017 od 16:00

Kde: místnost S4

Přihlásit se je možné do 21. 4. 2017 do 16:00.

Motivační stáže - dvoutýdenní stínování ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové

Stáž je vhodná pro studenty ve věku 18 až 25 let, náklady spojené se stáží v Praze budou studentům uhrazeny. Výběrové řízení bude tříkolové, uzávěrka přihlášek je 22. března. Více informací na www.procbyne.cz

Seminář Jak se postavit čelem ke své kariérní cestě, tak abyste si v prvních krocích hned nenabili nos

Centrum kariéry a rozvoje pro Tebe připravilo seminář Jak se postavit čelem ke své kariérní cestě, tak abyste si v prvních krocích hned nenabili nos. Přednášku povede Ing. Marcela Bělovská, Operations a Business Development Manager ze společnosti OK-Tours.
Přijď se dozvědět více o Tvé kariérní cestě!

Kdy: 12. 4. 2017 od 17:00

Kde: místnost S4

Přihlásit se je možné nejpozději do 7. 4. 2017, 16:00

Seminář Podnikání a kariérní uplatnění v hotelnictví

Centrum kariéry a rozvoje pro Tebe připravilo seminář Podnikání a kariérní uplatnění v hotelnictví. Přednášku povede Ing. Petra Horáková, Deputy Managing Director zámeckého hotelu Chateau Mcely. Chateau Mcely je pětihvězdičkový zámecký hotel, který nabízí luxusní využití, jako jsou spa pobyty, romantické víkendy a nezapomenutelné svatby.Přijď se dozvědět více o možnostech kariérního uplatnění v hotelnictví.

Kdy: 29. 3. 2017 od 14:00

Kde: místnost S4

Přihlásit se je možné nejpozději do 24. 3. 2017, 16.00 hod.

Ocenění závěrečných prací studentů VŠO

Absolvent VŠO Ing. Petr Pičman obdržel v roce 2016 za svojí diplomou práci Aplikace výnosového managementu ve vybraném hotelovém zařízení (vedoucí práce JUDr. Felix Křížek ) cenu za Nejlepší studentskou práci v oblasti cestovního ruchu v roce 2016. Navázal tak na úspěch z roku 2015, kdy tuto cenu obdržela Ing. Nikola Vorlová za diplomovou práci Připravenost vybraných ubytovacích zařízení na poskytování služeb čínským návštěvníkům (vedoucí práce Doc. Ing. Alžbeta Kiráľová, Ph.D.). Ceny vyhlašuje každoročně Asociace hotelů a restaurací České republiky. Úspěchy našich studentů/absolventů nás těší, protože ukazují na kvalitní zpracování prací a jejich  propojení s praxí v oblasti cestovního ruchu. Oceněným gratulujeme!

Zjisti, jací zaměstnavatelé se k tobě hodí nejvíce a jaký jsi kariérní typUž přemýšlíš, co budeš dělat po vysoké škole? Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes 1,3 milionu vysokoškoláků z téměř 60 zemí světa a pomáhají pro ně budovat lepší pracovní klima.

Právě byl spuštěn nový ročník průzkumu v České republice! Věnuj půl hodinky své budoucnosti a otestuj, co chceš od kariéry. Cílem Universum Talent Survey je podpořit studenta při rozhodování, kam chce po vysoké škole směřovat.

CHCI SE ZAPOJIT

Co získáš, když se zapojíš:
-
Získáš seznam zaměstnavatelů, kteří se k Tobě nejvíc hodí
- Zjistíš, jak jsi na tom v porovnání s vrstevníky
- Dozvíš se, jaký jsi kariérní typ
- Budeš součástí největší kariérní studie
- Pomůžeš zaměstnavatelům pochopit, co mladá generace chce od zaměstnání
Navíc získáš zdarma IQ test na Primát.cz od Mensy ČR.

Test je anonymní (pro vstup do kariérního feedbacku je třeba vyplnit pouze email nebo Facebook) a zabere Ti kolem 30 minut. Na tento email Ti také během 14 dní přijde IQ test.

Názory studentů pravidelně vycházejí v médiích, které se o toto téma velmi zajímají, např. iHNED.cz – Čeští studenti jsou nejpilnější brigádníci a nebojí se podnikat, Česká televize - Události: Očekávání od prvního zaměstnání nebo iDNES.cz - Chceme přátelské prostředí a mzdu 25 tisíc, vzkazují mladí lidé firmám. Většina zaměstnavatelů se snaží držet krok s dobou a reagují na výsledky ze studie. Např. nabízí místo stravenek benefity, které mladí budoucí zaměstnanci ocení víc. Vysoké školy a kariérní centra se mohou ze studie dozvědět, jaké služby by měli mladé generaci nabídnout a co ocení nejvíce.

Děkujeme za Tvůj názor,

Centrum kariéry a rozvoje VŠO ve spolupráci s UNIVERSUM

Seminář Unlocking Human Potential

Rádi bychom Tě pozvali na seminář UNLOCKING HUMAN POTENTIAL, který bude vedený panem Janem Mühlfeitem, mezinárodně uznávaným globálním stratégem, koučem a mentorem, bývalým CEO Microsoftu pro EEC.

Tento  seminář se uskuteční 27. 3. 2017 v Grand hotelu Bohemia a je organizovaný za podpory Young Skål, Skål International Club Prague a Czech Business Club. Jazykem semináře je angličtina.

Během semináře se dozvíš, jaké jsou Tvé silné stránky a na co máš talent, jak se soustředit na silné stránky namísto snahy zlepšovat slabiny, naučíš se jak být šťastný na cestě za úspěchem či jak sestavit svůj plán osobního rozvoje. Podrobnější informace o semináři nalezneš na www.janmuhlfeit.com

Cena semináře je 7 900 Kč, ale vzhledem k tomu, že Skål International je partnerem VŠO, studenti VŠO mají možnost zúčastnit se tohoto semináře za zvýhodněnou cenu 990,- Kč! V ceně je zahrnuta i ranní káva a lehký oběd včetně nápojů.
Před seminářem je nutné zakoupit a vyplnit Gallup strengthsfinder test v ceně $15 https://www.gallupstrengthscenter.com/Purchase/en-US/Product?Path=Clifton

Seminář Kariérní uplatnění ve společnosti Air Dispatch

Centrum kariéry a rozvoje  pro Tebe připravilo další seminář s potenciálním zaměstnavatelem. Air Dispatch CLC je dceřiná společnost skupiny Dnata spadající do Group Emirates a zabývá se vyvažováním letadel po celém světě. Jejich finálním produktem je Loadsheet, který zabezpečují pro celosvětové letecké společnosti jako např. SAS, Finnair, Quantas, Qatar, Cathay Pacific a další.

Přijď se dozvědět více o společnosti a možnostech kariérního uplatnění. Na tvoje otázky bude odpovídat HR Managerka této společnosti Dana Hricišin.

Kdy: 1. 3. 2017 od 16:00

Kde: místnost S4

Přihlásit se je možné nejpozději do 24. 2. 2017, 16:00.

Workshop Kariérní uplatnění na Ministerstvu vnitra ČR

Pozice v projektovém týmu Ministerstva vnitra ČR

Jsi v posledním ročníku a poohlížíš se po trhu práce?
Chceš:

- si rozšířit obzory a dozvědět se víc o možnostech profesního uplatnění se ve veřejné správě?
- se podílet na snížení byrokracie ve veřejné správě?
- přispět ke zvýšení efektivity každodenních procesů pro občany?
- využít své kreativní myšlení, komunikační dovednosti a inovativní přístup?
- se podílet s námi na zavádění prvků procesního řízení?

Pokud si na některé z předchozích dotazů odpověděl či odpověděla kladně, neváhej!

Hledáme i přijímáme čerstvé absolventy a absolventky s potenciálem, i bez předchozí profesní praxe.

Přijď si poslechnout, jak se můžeš po ukončení studia kariérně uplatnit v rámci Ministerstva vnitra.

Workshop povedou:

  •  - Mgr. Jiří Kárník, vedoucí oddělení procesního řízení a standardizace agend veřejné správy Odbor eGovernmentu
  •  - Mgr. Petr Svoboda, oddělení optimalizace eGovernmentu
  •  - Mgr. Natalia Schwab Figusch, HR Consultant, kancelář státního tajemníka

Kdy: 22. 2. 2017 od 16:00 do 17:00

Kde: místnost S4

Přihlásit se je možné nejpozději do 21. 2. 2017, 17.00 hod.


Kariérní semináře Stáže a pobyty v zahraničí

Při výběru nových zaměstnanců zaměstnavatelé v současné době stále více vyžadují praxi a dobrou znalost anglického jazyka. Centrum kariéry a rozvoje VŠO si tuto skutečnost uvědomuje, a proto pro Vás připravilo přednášky, v rámci kterých se dozvíte bližší informace ohledně možnosti stáží (studenti i absolventi) a práce (pro studenty) v USA, Kanadě či na Novém Zélandu. Jde o  programy Intership/Trainee, Work & Travel a Summer Camp. Několik našich studentů a absolventů se těchto programů již zúčastnilo a v rámci přednášek se s Vámi podělí nejen o své zkušenosti, ale i o informace ohledně přihlášek, podmínek účasti v programu, či průběhu pohovoru. 

22. 2. 2017 od 14:00 se v místnosti S4 uskuteční přednáška se zaměřením na Work & Travel, Intership/Trainee program v hotelových resortech a na program Summer Camp v USA.