Vysoká škola obchodní v Praze

je soukromá vysoká škola neuniverzitního typu. Svým studentům nabízí vzdělání v oblasti cestovního ruchu, v letecké dopravě a nově také v personalistice.

Historie

Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s. je od roku 2000 soukromou vysokou školou s akreditovaným studijním programem Mezinárodní teritoriální studia
a Ekonomika a řízení v dopravě a spojích. Za šestnáct let své existence dosáhla VŠO významného postavení mezi neuniverzitními vysokými školami v České republice a v současné době studuje na VŠO více jak 2 500 studentů

"Kvalita vzdělání je jednou z priorit Vysoké školy obchodní v Praze. Za jeho cíl chápeme nejen dosažení dovedností vhodných pro uplatnění v praxi, ale především schopností vést naplněný a dobrý život. Studenty proto připravujeme především na praktický život a získání zaměstnání. Pedagogický tým dlouhodobě přispívá
k rozvoji jedinečných studijních oborů, které na naší škole vznikly - služby a management cestovního ruchu a služby a management v letecké dopravě. Tyto obory zaujaly studenty svou unikátností, vytvořily možnosti pro spolupráci mezi vysokými školami i na mezinárodní úrovni a systémově obohatily celou naši společnost. Zájemce o studium oslovuje především dobré jméno školy a v poslední době především možnost uplatnění na trhu práce. Snažíme se tedy maximalizovat klientský přístup a i nadále přinášet vysokou kvalitu v oboru."

A co ještě nevíte o VŠO?

Bakalářské studijní programy Bc.:

Magisterské studijní programy navazující Ing.:

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.