Management cestovního ruchu

Skvělý studijní obor, který přímo navazuje na bakalářský obor Cestovní ruch. Studenti si více prohloubí již nabyté znalosti a zároveň je rozšíří o oblasti logistiky, managementu a práva. Absolventi pak budou schopni pracovat v top managementu cestovních agentur a kanceláří, hotelů, restauračních zařízení nebo v letecké dopravě.

 

Odborné znalosti

Student si prohloubí znalosti z cestovního ruchu a zároveň získá praktické dovednosti z předmětů Mezinárodní ekonomická integrace v cestovním ruchu nebo Management lázeňského a wellness podniku. V tomto oboru je také široká škála volitelných oborů, díky kterým si student může své znalosti ještě více rozšířit.

 

Uplatnění absolventů

Absolvent získá základní teoretickou průpravu pro řízení a organizaci podniků cestovního ruchu. Své teoretické i praktické znalosti uplatní k řízení veškerých provozně-ekonomických a zároveň i samostatně ekonomických společností podnikajících v letecké dopravě a cestovním ruchu. A to včetně finančních, daňových a rizikových aspektů. Je schopen vykonávat vyšší manažerské funkce v podnicích cestovního ruchu, v marketingu mezinárodních podniků, v podnicích destinačního managementu a v ubytovacích a stravovacích služebách, v hotelovém managementu a velkých mezinárodních organizacích včetně státní a veřejné správy.

 

Stáhnout si studijní plán oboru (prezenční forma | kombinované)

 

Délka studia: standardně 2 roky 
Absolvent: získává titul Ing.
Možnosti studia: prezenční i kombinované
Výše školného: 26.000 Kč / semestr

Podat přihlášku

To jsou oni.

Absolventi naší školy

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.