picture

Odborníci z praxe

VŠO v Praze již dlouhodobě spolupracuje s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. V rámci předmětů Případové studie a Aktuální trendy v cestovním ruchu studenti zpracovávají konkrétní zadání v souladu s požadavky Jihočeské centrály cestovního ruchu. Zástupci centrály svým vstupem do výuky tradičně obohacují její průběh, představují činnost centrály i odpovídají na všetečné dotazy studentů.

V návaznosti na projekt “Památky žijí” vznikl studentský projekt s názvem “Blatensko křížem krážem”. Krátká ochutnávka je ZDE.

V návaznosti na projekt “Vozíčkář vozíčkáři” vznikly hned dva projekty. První byl zaměřen na centrum města Písek, které se může pyšnit nejen rozmanitými architektonickými památkami, ale je i městem, které nabízí širokou škálu možností kulturně-poznávacích zážitků. V rámci projektu “Píseckem na kolečkách aneb jak zpřístupnit destinaci v Jižních Čechách” byly vytvořeny trasy (ZDE), které mají doporučující charakter a lze je mezi sebou libovolně propojovat. Využitelné jsou nejen pro osoby na elektrickém či mechanickém vozíku, ale i pro maminky s kočárky či osoby mající pohybové omezení.

Druhý projekt s názvem “Šumavsko na kolečkách” se zaměřil na analýzu destinace, v rámci které byly zjišťovány podrobnosti o bariérovosti ubytovacích, stravovacích a sportovních zařízeních na Šumavsku (ZDE), v destinaci, která se může pyšnit krásnou krajinou i nostalgickými městečky nabitými poznáním, zážitky i relaxací.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (www.jccr.cz) je příspěvkovou organizací Jihočeského kraje, která hraje významnou úlohu v koordinaci a řízení cestovního ruchu v celém kraji. Vytváří podporu domácího a příjezdového cestovního ruchu a vykonává funkci krajského destinačního managementu pro destinaci Jižní Čechy.

Jižní Čechy (www.jiznicechy.cz) jsou považovány za jedno z nejkrásnějších území České republiky, a to z řady důvodů. Region se pyšní starobylými městy, gotickými kostely, renesančními zámky, kláštery, památkami lidového stavitelství či zajímavými technickými stavbami a rybničními systémy. Z přírodního hlediska významné místo zaujímají rybníky, borové lesy, rozsáhlá rašeliniště či velké množství chráněných území.

“Současná nepříznivá situace je příležitostí do budoucna, ideálním časem pro vytváření nových cest a obrovskou výhodou pro ty, kteří se dokáží novým trendům v cestovním ruchu přizpůsobit”, říká ing. Polášek, ředitel centrály. Už nyní se těšíme na další studentské projekty, které vám budeme moci co nejdříve představit.

Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D.

Prorektorka pro studium

 

              

 

 

picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.