Ing. Adrián Podskľan, Ph.D.

6. 4 .2016. Expert na adaptivní organizaci a řízení, AP Solution, vystoupí s přednáškou na téma "Adaptivní organizace nejen v cestovním ruchu.doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D.

15. 3 .2016. Ředitelka agentury CzechTourism vystoupí s přednáškou na aktuální téma „Role CzechTourism v systému řízení cestovního ruchu“. Přijďte si poslechnout a diskutovat s jedním z nejvýznamnějších odborníků v České republice v oblasti turismu na téma, které strategicky ovlivňuje propagaci České republiky jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v České republice.

Monika Palatková mimo jiné také nedávno zvítězila v anketě o Osobnost cestovního ruchu 2015 u odborné veřejnosti (http://www.czechtourism.cz/clanky/monika-palatkova-s-prehledem-zvitezila-v-ankete-o/). prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.

Vysoká škola obchodní nezahálela ani o Vánocích. V předvánočním čase 17. prosince se totiž na její půdě uskutečnila přednáška významného ekonoma Milana Zeleného, který promluvil na téma „Akcelerující rychlost změny, světové trendy v ekonomice a zaměstnanosti plus nároky a dopady na formát a obsah vzdělávacího procesu“. Tuto nevšední akci si nenechali ujít jak akademici, tak funkcionáři a vlastníci vysokých škol. Hosté ocenili nejen zajímavý výklad na originální téma, ale rovněž i připravený doplňkový program, ve kterém byli seznámeni s prostory i činností VŠO.


Mohamed Desouky

V pátek 4. listopadu 2015 zavítal na VŠO další z řady odborníků, jejichž účastí škola obohacuje své přednášky. Zajímavosti o Egyptě, ale i metody, které využívá pro jejich propagaci, studentům představil Mohamed Desouky, ředitel Egyptské centrály cestovního ruchu (resp. Turistické sekce Velvyslanectví Egyptské arabské republiky). Mohamed Desouky tuto funkci v minulosti zastával také v Rakousku a Německu.


Mr. Mohamed Oussama Ben Yedder

14.11.2014, director of Tunisian National Tourism Office Prague at VŠO.


Pavel Kafka

Moderní trendy českého managementu.


Karel Janeček

Hodnoty v byznysu a ve společnosti.


Vladimír Tomšík

Vývoj současné ekonomické situace.


Milena Vincenová

Vztah ČR a EU.


Václav Klaus

6. 11. 2013. Česká republika na rozcestí.


Martin Šťastný a PeaDr. Pavel Švejcar

19. 3. 2013. Sportovní klub VŠO.


kpt. Ing. David Hecl 

4. 2. 2012. Implementace SMS systému u Emirates.


Jan Přeučil

2012. Etika a rétorika.