picture

Přijímací řízení

Přijímací řízení podle zákona

Přijetí ke studiu se řídí podle § 48 a § 49 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách

V souvislosti s řešením mimořádné situace vzniklé v důsledku přijímání krizových opatření Vládou České republiky, usnesením č. 201 ze dne 12. března 2020, které upravuje pro oblast vysokého školství pro kalendářní rok 2020 zvláštní pravidla týkající se studia na vysokých školách, došlo ke změně pravidel v procesu přijímání ke studiu na vysoké školy. Co to pro vás znamená?

 „Nemůže-li uchazeč, který splnil ostatní podmínky přijetí ke studiu ve studijním programu předložit doklad prokazující splnění podmínky řádného ukončení studia v jakémkoliv studijním programu, lze jej přijmout ke studiu a zapsat do studia podmíněně.“ Pokud podmíněně zapsaný student nepředloží doklad o vzdělání, uvedený v § 48 odst. 1 zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách nejpozději do 45 dnů po začátku akademického roku 2020/2021 (tj. do 15.10.2020 vč.), pozbude po uplynutí této lhůty přijetí ke studiu a zápis do studia platnosti a účinnosti a takový student se považuje za osobu, která nebyla ke studiu zapsána.

Podmínky k přijetí

 • Přijímací řízení probíhá na VŠO bez přijímacích zkoušek

Podmínky přijetí k Bakalářskému studiu (Bc.)

 • Podání platné přihlášky ke studiu v elektronické podobě (anebo formulář SEVT)
 • Včasné uhrazení administrativního poplatku 400 kč
 • Doložení úředně ověřených listin podle typu školy

Absolventi SŠ

 • Předloží vysvědčení o maturitní zkoušce
 • Odešlou úředně ověřený doklad o předchozím vzdělání na adresu školy Spálená 14, Praha 1, 110 00, nebo přinesou osobně na studijní oddělení školy.

Absolventi VOŠ

 • Předloží maturitní vysvědčení, diplom a vysvědčení z VOŠ
 • Odešlou úředně ověřený doklad o předchozím vzdělání na adresu školy Spálená 14, Praha 1, 110 00, nebo přinesou osobně na studijní oddělení školy.

Podmínky přijetí k navazujícímu Magisterskému studiu (Ing.)

 • Podání platné přihlášky ke studiu v elektronické podobě (anebo formulář SEVT)
 • Včasné uhrazení administrativního poplatku 100 Kč
 • Doložení úředně ověřených listin podle typu školy

Absolventi VŠ

 • Předloží diplom z předchozího bakalářského studia (vyjma absolventů VŠO)
 • Odešlou úředně ověřený doklad o předchozím vzdělání na adresu školy Spálená 14, Praha 1, 110 00, nebo přinesou osobně na studijní oddělení školy
picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.