picture

Průvodce v cestovním ruchu s MBA

Připravili jsme pro vás možnost získání dvou titulů (Bc. a MBA) v rámci studia Průvodce v cestovním ruchu s MBA

 

 

NEJVĚTŠÍ PŘIDANÁ HODNOTA TOHOTO STUDIJNÍHO PROGRAMU?

Získáte dva tituly za tři roky studia. Studium je zaměřeno na přípravu kvalifikovaných odborníků s praktickými dovednostmi pro výkon profese Průvodce v cestovním ruchu. A v čem je práce průvodce v cestovním ruchu atraktivní? Můžete poznat nové přátele i destinace, každý den je jiný a je plný nových zážitků a informací, aktivně využíváte své jazykové znalosti.

Součástí studia je i povinná praktická výuka prostřednictvím jednodenního a vícedenního výletu v rámci České republiky pod vedením zkušených lektorů.

 

Povinně volitelné předměty

 

1.   Prezentační a komunikační dovednosti

Rozvoj a trénink komunikačních a prezentačních dovedností; verbální, neverbální a paraverbální komunikace.

2.   Technika a dovednosti průvodce v cestovním ruchu I., II.

Charakteristika průvodcovských činností – jejich klasifikace, obsahová náplň, historický vývoj, organizace a právní úprava v ČR i zahraničí. Osobnost průvodce. Pracovní agenda průvodce cestovního ruchu.

3.   Geografie cestovního ruchu Česka

Selektivní, lokalizační a realizační předpoklady cestovního ruchu v Česku. Zhodnocení geografického potenciálu. Tradiční a netradiční formy cestovního ruchu v Česku.

4.   Základní IT a technické dovednosti

Kancelářské a mobilní aplikace. Základy počítačové grafiky. Multimédia. Operační systémy a bezpečnost. Právní aspekty. Aplikované průvodcovské systémy.

5.   Řešení krizových situací při práci průvodce

Interaktivní trénink a řešení případových studií zaměřených na analýzu a hodnocení konkrétních situací při práci průvodce v cestovním ruchu za pomoci správné klasifikace, racionálního vhledu a volby efektivní strategie jednání.

 

STUDIJNÍ PLÁN

 

ŠKOLNÉ

 

 

picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
 • logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.