Naše studentky získaly 1. a 2. cenu v soutěži agentury CzechTourism na téma „Marketing destinací a produkty v cestovním ruchu“.

 

Agentura CzechTourism ocenila 21.6.2013 nejlepší studentské kvalifikační práce roku 2013.

V kategorii „diplomové práce“ zvítězila naše studentka Michaela Štěpánková s diplomovou prací „Využití potenciálu rozhleden pro tvorbu produktu cestovního ruchu“. Vedoucí práce byla Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D. z katedry ekonomiky cestovního ruchu.

2. cenu získala také naše studentka Edita Mašková s diplomovou prací „Marketingová strategie vybrané destinace turismu – Jihočeský kraj. Vedoucí práce byla doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D., vedoucí katedry ekonomiky cestovního ruchu.

V kategorii „bakalářské práce“ zvítězila Veronika Šubrtová z Masarykovy univerzity v Brně s prací na téma „Celiakové – nikový trh cestovního ruchu?“.

Cílem soutěže, kterou agentura CzechTourism vyhlásila letos již podruhé, je podpora využití inovačního potenciálu vysokoškolských studentů, hledání podnětných a inovativních nápadů s potenciálním využitím v cestovním ruchu a podpora udržení kvalitních lidských zdrojů v oboru.

Autorky vítězných prací budou mít možnost absolvovat týdenní stáž na vybraném zahraničním zastoupení agentury CzechTourism. Vedoucí vítězných prací odměnila agentura víkendovým pobytem v malebném prostředí resortu „Valachy“.

Это они.

Выпускники нашей школы

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.