Volkswagen maraton Praha - Univerzitní maraton

V neděli 12. května se v Praze uskutečnil tradiční běžecký závod Volkswagen maraton Praha, kterého se účastní více než 9 000 běžců z celého světa. Součástí této akce je také štafetový závod,Univerzitní maraton - Běh o pohár rektora UK. Stejně jako v loňském roce i letos se díky Studentské radě VŠO a výrazné podpoře vedení VŠO zúčastnily naše tři týmy, složené ze studentů Vysoké školy obchodní v Praze.

VŠO team A (ve složení Šrámek, Ludwig, Kozlov a Mareš) dosáhl v konečném pořadí na 9. místo v čase 3:19:24. V hodnocení všech štafet v počtu 558, dosáhl 54. příčky.

Výborně si vedl také VŠO team B (Eliášová, Slavíková, Pokorná a Vitovič), jenž obsadil 10. místo v čase 3:29:12. Mezi všemi štafetami obsadil VŠO team B 103. místo.

Ačkoliv VŠO team C (Chaloupková, Nguyen Bao, Hynková, Dekařová) nezazářil v konečném pořadí a s časem 4:57:04 obsadil 21. místo a 553. místo v celkovém hodnocení štafet, rozhodně se nemá za co stydět a i jeho členům patří velký dík za reprezentaci školy. Důležitější než výsledek je dobrý pocit a skvělý zážitek, který si všichni běžci VŠO odnesli domů.

Velký obdiv si také zaslouží Marek Škoda (student VŠO) a Rostislav Tomeš (pedagog VŠO), kteří si odběhli celý maraton a úspěšně jej zdolali ve velmi pěkném čase.