20 studentů z Vysoké školy obchodní v Praze se zúčastnilo letošního, již 49. ročníku, festivalu Tourfilm, jehož pořadatelem je Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. „Právě této agentuře patří poděkování, neboť pozvala jak studenty, tak i pedagogický doprovod“, dodává Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D., vedoucí katedry ekonomiky cestovního ruchu.

Festival Tourfilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s turistickou tematikou na světě. Koná se již od roku 1967 a jeho posláním je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího a zahraničního cestovního ruchu. Hlavním tématem letošního festivalu bylo Finsko.

Daniel Kroupa, student 2. ročníku magisterského studia k účasti na festivalu podotýká: „Tourfilm se vydařil. Je pravdou, že počasí mohlo být přívětivější, avšak účast na přednáškách vše napravila. Mě osobně se nejvíce líbila sekce v planetáriu, se kterou jsem se setkal prvně. Bylo by dobré, kdyby mohli studenti v rámci školy vycestovat vícekrát během roku na různé festivaly či výstavy ohledně CR“.

„Tourfilm jako takový byl pro mě určitě velkým zážitkem. Hlavně první snímek o pánech Zikmundovi a Hanzelkovi. Tento dokument jsem "zhltla" jedním dechem. Dále mne velmi zaujala přednáška o Travel Bible, kde nám autoři radili, jak nejlevněji a  zároveň nejpohodlněji cestovat“, hodnotí účast na Tourfilmu Barbora Bělinová, studentka 2. ročníku magisterského studia.

 

Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D.
Vedoucí KECR