Vysoká škola obchodní v Praze obdržela certifikát za úspěšnou realizaci projektů mobility v rámci programu Erasmus mezi lety 2007 – 2013

24.11.2014

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP) udělila v listopadu letošního roku Vysoké škole obchodní v Praze certifikát za úspěšnou realizaci projektů mobility v rámci programu Erasmus mezi lety 2007 – 2013. VŠO se účastní programu Erasmus od akademického roku 2003/2004. VŠO rovněž obdržela rozšířenou Listinu programu Erasmus pro vysokoškolské vzdělávání na období akademického roku 2013/2014 a v roce 2014 získala tuto Listinu na období 2014 – 2020.

Od roku 2003 se na VŠO zúčastnilo studijní mobility v rámci programu Erasmus 111 studentů, z toho nejvíce (42) jich vyjelo do Španělska. Následují Rakousko (25), Německo (18), Polsko (14), Lotyšsko (6), Belgie (5) a Slovinsko (1). Průměrná délka pobytu činila 4 měsíce. Co se týče příjezdů, na VŠO v daném období přijelo 25 studentů, 17 z Německa, 6 ze Slovenska a 2 z Polska, s průměrnou délkou pobytu 4 měsíce.  

Výměnných mobilit v rámci programu Erasmus se zúčastnilo rovněž 74 pedagogů a zaměstnanců VŠO. V daném období navštívili Slovensko (19), Německo (17), Polsko (13), Španělsko (9), Maďarsko (6), Belgii (5), Rakousko (4) a Slovinsko (1). Na VŠO naopak zavítalo 68 pedagogů a zaměstnanců z partnerských univerzit v Polsku (22), Lotyšsku (14), Německu (7), Portugalsku (7), Slovensku (5), Španělsku (4), Velké Británii (3), Turecku (3), Slovinsku (2) a Finsku (1). Průměrná délka jejich pobytu v Praze činila 3,5 dne.

Это они.

Выпускники нашей школы

Adam Klavík

absolvent

Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

Jan Šrámek

absolvent

Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

Petra Benešová

absolventka

VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

Jana Valentová

absolventka

Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

Kristína Jíšová

absolventka

VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

Simona Kremerová

absolventka

Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář.

Jakub Velička

absolvent

Teorii letectví studoval Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.

Jaroslava Kolářová

absolventka

Absolvovala studijní pobyt v Itálii. Při studiu pracuje v hotelnictví. Domluví se italsky, anglicky, francouzsky a trochu španělsky.

Barbora Malá

absolventka

Pracovala jako tazatelka callcentra nebo Project Manager. Nově nastoupila jako Marketing Manager VŠO a vede Klientské centrum. Jejím koníčkem je cestování, volejbal a cyklistika.