picture

Výuka v době COVID-19

Praktické informace pro studenty Vysoké školy obchodní v Praze, nadační fond (30.11.2020)

Milé studentky, milí studenti,

s účinností od 21. 9. 2020 Hygienická stanice hlavního města Praha zakazuje osobní přítomnost studentů při výuce na všech vysokých školách v Praze. V návaznosti na toto rozhodnutí přechází výuka na Vysoké škole obchodní v Praze na distanční formu, která trvá do odvolání.

Distanční forma studia na Vysoké škole obchodní v Praze probíhá v prostředí MS Teams a to dle zveřejněného rozvrhu v Univerzitním informačním systému (UIS). Pro tyto účely vám byly zaslány instrukce týkající se MS Teams (jsou vložené i do UIS).

Dalším nástrojem pro distanční výuku je i Univerzitní informační systém (zejm. Dokumentový server a Odevzdávárna).

Pedagogové i ostatní zaměstnanci školy s Vámi budou komunikovat i telefonicky či e-mailem. Distanční výuka na VŠO v Praze, nadační fond probíhá do odvolání.

V souvislosti s Usnesením vlády České republiky ze dne 20. listopadu 2020 dochází k určitému rozvolnění preventivních opatření proti šíření nemoci COVID-19, které se dotkne i provozu vysokých škol. S účinností od 30. 11.2020 (do 12. 12.2020) se mění provoz Klientského centra, Studijního oddělení a Knihovny VŠO v Praze.

 

Klientské centrum

Klientské centrum je vám s účinností od 30.11.2020 k dispozici na všech našich platformách, tj. sociálních sítích (Facebook, Instagram), e-mailu: info@vso-praha.eu, telefonním čísle: +420 733 350 268 a chatu na webu školy. Neváhejte nás tedy kontaktovat, rádi vám se vším pomůžeme. V mimořádných případech, které nelze řešit online se lze sejít i osobně v KC po individuální domluvě nebo v níže uvedených termínech.

Klientské centrum bude otevřeno v následující dny do doby zmírnění epidemiologických opatření:

Od pondělí 7.12.2020 se vracíme ke standardní otevírací době klientského centra: PO-PÁ 9-12 a 13-15.

 

Knihovna VŠO (https://www.vso.cz/knihovna-a-studovna)

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací jsou od 4.1.2021 veškeré služby poskytované v knihovně (výpůjčky/vracení literatury, revalidační známky, ISIC karty, potvrzení o studiu …) možné pouze po předchozí emailové či telefonické domluvě na níže uvedených kontaktech. 

Alena Dvořáčková: dvorackova@vso-praha.eu, tel. 731 689 359. 

 

Výpůjční lhůta u knih, které mají studenti nyní vypůjčeny, bude automaticky prodloužena, respektive za období uzavření knihovny nebude vybíráno zpozdné, do doby než dojde k znovuotevření knihovny.

Pro distanční přípravu k výuce i pro psaní závěrečných prací můžete využít dočasně bezplatný přístup do on-line informačních zdrojů prostřednictvím portálu Národní digitální knihovna Kramerius  - http://kramerius.nkp.cz/ - Kramerius 5 NDK-Covid; 

 • v této on-line platformě byly on-line zdroje opět mimořádně volně zpřístupněny. Jedná se o knihy, periodika a další texty v on-line podobě ke čtení, není možné tedy stahovat či tisknout, pouze „číst“ na obrazovce;
 • pro vstup do portálu Kramerius je třeba předchozí notifikace (ověření identity a příslušnosti k VŠO) po přihlášení jedním z nabízených účtů na tomto odkazu: https://perun.cesnet.cz/social/registrar/?vo=einfra&group=Affiliations:vso.cz;
 • pro registraci (zaslání přímého odkazu) můžete též napsat na email dvorackova@vso-praha.eu;
 • studenti, kteří na základě registrace využívali přístup do Národní digitální knihovny již na jaře, se nemusí znovu registrovat, přístup by měl opět fungovat (pokud nevíte, přes jaký účet jste zaregistrovaní, tak se prosím ozvěte na email dvorackova@vso-praha.eu).

Nově vydané ISIC/ALIVE karty - Nově nastupujícím studentům byly karty vytištěny a jsou připraveny v knihovně, ISIC/ALIVE karty si studenti budou moci po znovuotevření školy v knihovně vyzvednout,

Revalidace/prodlužování platnosti - Studenti, kteří měli zažádáno o revalidační známku a mají uhrazen předpis na platbu, mají kartu prodlouženu v elektronické databázi (děje se tak průběžně i přes zavření školy), známku si mohou dodatečně vyzvednout po otevření v knihovně VŠO.

V případě dotazů či problémů týkající se záležitostí knihovny, ISIC/ALIVE karet, revalidačních známek, vyzvednutí diplomů či prostředí MS Teams, prosím, neváhejte kontaktovat emailem nebo telefonicky pí Alenu Dvořáčkovou (vedoucí knihovny): dvorackova@vso-praha.eu, tel. 731 689 359. Ráda vám v této situaci bude nápomocna, jak jen to bude možné.

 

Studijní oddělení VŠO (https://www.vso.cz/studijni-oddeleni)

Vážení studenti,

s účinností od 4.1.2021 nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím UIS. Návštěva studijního oddělení je možná pouze po předem domluveném termínu individuální konzultace. Objednat se můžete telefonicky nebo emailem.

Studenti při návštěvě studijního oddělení musí dodržet následující opatření:

 • Student bude bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virové infekci (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.).
 • Studenti nesmí podléhat karanténě.
 • Povinná ochrana horních cest dýchacích.
 • Povinná dezinfekce rukou při příchodu a odchodu z prostor studijního oddělení.
 • Dodržovat prostorové rozestupy (minimálně 2 metry) na studijním oddělení i ve společných prostorách.

 

Jsme tady pro vás:

Lucie Ptáčková, DiS. - ptackova@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 362

Eva Mihulová - mihulova@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 354

Jana Lehnertová - lehnertovaj@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 962

 

Dále prosím, věnujte velkou pozornost zásadním informacím, které vám pravidelně zveřejňujeme na dvou místech v UIS (dle závažnosti sdělení).

O aktuální situaci a dalších důležitých informacích budete průběžně informováni.

Přejeme vám pevné nervy, hodně zdraví. Držte se, studujte, pište své bakalářské a diplomové práce a v případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

Doc. RNDr. Vladimír Krajčík, Ph.D., rektor

Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D., prorektorka pro kvalitu a rozvoj školy

ing. Iveta Hamarneh, Ph.D., prorektorka pro studium

 

 

picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.