picture

Výuka v době COVID-19

Praktické informace pro studenty Vysoké školy obchodní v Praze, o.p.s. (21.9.2020)

Milé studentky, milí studenti,

s účinností od 21. 9. 2020 Hygienická stanice hlavního města Praha zakazuje osobní přítomnost studentů při výuce na všech vysokých školách v Praze. V návaznosti na toto rozhodnutí přechází výuka na Vysoké škole obchodní v Praze na distanční formu, která trvá do odvolání.

Distanční forma studia na Vysoké škole obchodní v Praze probíhá v prostředí MS Teams a to dle zveřejněného rozvrhu v Univerzitním informačním systému (UIS). Pro tyto účely vám byly zaslány instrukce týkající se MS Teams (jsou vložené i do UIS).

Dalším nástrojem pro distanční výuku je i Univerzitní informační systém (zejm. Dokumentový server a Odevzdávárna).

Pedagogové i ostatní zaměstnanci školy s Vámi budou komunikovat i telefonicky či e-mailem. Distanční výuka na VŠO v Praze, o.p.s. probíhá do odvolání.

V souvislosti s rozhodnutím a doporučením vlády České republiky o dalším zpřísnění preventivních opatření proti šíření nemoci covid-19 ze dne 21.10.2020 je s účinností od 21.10.2020 provoz Klientského centra, Studijního oddělení a Knihovny VŠO do doby odvolání omezen.

V následujících dnech je vyhlášeno rektorské volno: 29. a 30. 10. 2020, 16.11.2020.

Pedagogové i ostatní zaměstnanci školy s Vámi budou komunikovat i telefonicky či e-mailem.

 

Klientské centrum

Klientské centrum je na základě doporučení vlády České republiky dočasně uzavřeno. Jsme vám však stále k dispozici na všech našich platformách, tj. sociálních sítích (Facebook, Instagram), e-mailu: info@vso-praha.eu, telefonním čísle: +420 733 350 268 a chatu na webu školy. Neváhejte nás tedy kontaktovat, rádi vám se vším pomůžeme. V mimořádných případech, které nelze řešit online se lze sejít i osobně v KC po individuální domluvě. 

 

Knihovna VŠO (https://www.vso.cz/knihovna-a-studovna)

Knihovna VŠO je v důsledku nařízeních spojených s nouzovým stavem v ČR uzavřena. Výpůjční lhůta u knih, které mají studenti nyní vypůjčeny, bude automaticky prodloužena, respektive za období uzavření knihovny nebude vybíráno zpozdné, do doby než dojde k znovuotevření knihovny.

 • Vyzvedávání diplomů: poslední vyzvednutí diplomů v prostorách knihovny proběhne v pátek 23.10.2020 8:00 – 10:00. O nevyzvednuté diplomy budou moci absolventi požádat na základě individuální domluvy.
 • Nově vydané ISIC/ALIVE karty - Nově nastupujícím studentům byly karty vytištěny a jsou připraveny v knihovně, ISIC/ALIVE karty si studenti budou moci po znovuotevření školy v knihovně vyzvednout,
 • Revalidace/prodlužování platnosti - Studenti, kteří měli zažádáno o revalidační známku a mají uhrazen předpis na platbu, mají kartu prodlouženu v elektronické databázi (děje se tak průběžně i přes zavření školy), známku si mohou dodatečně vyzvednout po otevření v knihovně VŠO.
 • V případě dotazů či problémů týkající se záležitostí knihovny, ISIC/ALIVE karet, revalidačních známek, vyzvednutí diplomů či prostředí MS Teams, prosím, neváhejte kontaktovat emailem nebo telefonicky pí Alenu Dvořáčkovou (vedoucí knihovny): dvorackova@vso-praha.eu, tel. 731 689 359. Ráda vám v této situaci bude nápomocna, jak jen to bude možné.

 

Otevírací doba knihovny:

pondělí

 

úterý

 

středa

 

čtvrtek

 

 

Vyzvedávání diplomů v knihovně:

pondělí

 

středa

 

pátek

 

 

Studijní oddělení VŠO (https://www.vso.cz/studijni-oddeleni)

Provoz studijního oddělení je dočasně omezen. Velice nás mrzí, že nastala tato situace, kterou nyní řešíme všichni. Všem přejeme hodně zdraví a doufáme, že se brzy opět osobně sejdeme na studijním oddělení. Nyní nás neváhejte kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím UIS či dle individuální domluvy. Jsme tu pro vás:

Lucie Ptáčková, DiS. - ptackova@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 362

Eva Mihulová - mihulova@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 354

Jana Lehnertová - lehnertovaj@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 962

 

pondělí

 

úterý

 

středa

 

čtvrtek

 

 

Dále prosím, věnujte velkou pozornost zásadním informacím, které vám pravidelně zveřejňujeme na dvou místech v UIS (dle závažnosti sdělení).

O aktuální situaci a dalších důležitých informacích budete průběžně informováni.

Přejeme vám pevné nervy, hodně zdraví. Držte se, studujte, pište své bakalářské a diplomové práce a v případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

Doc. RNDr. Vladimír Krajčík, Ph.D., rektor

Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D., prorektorka pro kvalitu a rozvoj školy

ing. Iveta Hamarneh, Ph.D., prorektorka pro studium

 

 

picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.