picture

Výuka v době COVID-19

Praktické informace pro studenty Vysoké školy obchodní v Praze, nadační fond (1.5.2021)

 

Milé studentky, milí studenti,

s účinností od 21. 9. 2020 Hygienická stanice hlavního města Praha zakazuje osobní přítomnost studentů při výuce na všech vysokých školách v Praze. V návaznosti na toto rozhodnutí bude výuka na Vysoké škole obchodní v Praze i v rámci LS 2020/21 probíhat distanční formou.

Distanční forma studia bude na Vysoké škole obchodní v Praze probíhat v prostředí MS Teams a to dle zveřejněného rozvrhu v Univerzitním informačním systému (UIS). Pro tyto účely vám byly zaslány instrukce týkající se MS Teams (jsou vložené i do UIS).

Dalším nástrojem pro distanční výuku je i Univerzitní informační systém (zejm. Dokumentový server a Odevzdávárna).

Pedagogové i ostatní zaměstnanci školy s Vámi budou komunikovat i telefonicky či e-mailem.

V souladu s Opatřením rektora (ZDE) v období 1. 5. – 31. 8. 2021 mohou probíhat na VŠO v Praze individuální konzultace a zkoušky, tj. v přítomnosti jednoho studenta a jednoho akademického pracovníka (v tomto případě se studenti neprokazují žádným specifickým potvrzením či certifikátem). V případě státních závěrečných zkoušek je nutné kromě čestného prohlášení předložit i další potvrzení (viz. Opatření rektora).

Návštěvy knihovny a studijního oddělení jsou možné v rámci níže uvedených podmínek. Při příchodu na jednotlivá pracoviště studenti vyplňují Prezenční listinu

 

Klientské centrum

Klientské centrum je vám s účinností od 3.5.2021 i nadále k dispozici na všech našich platformách, tj. sociálních sítích (Facebook, Instagram), e-mailu: info@vso-praha.eu, telefonním čísle: +420 733 350 268 a chatu na webu školy. Neváhejte nás tedy kontaktovat, rádi vám se vším pomůžeme. V mimořádných případech, které nelze řešit online se lze sejít i osobně v KC po individuální domluvě nebo v níže uvedených termínech.

Klientské centrum bude otevřeno v následující dny do doby zmírnění epidemiologických opatření:

Od pondělí 3.5.2021 pokračujeme ve standardní otevírací době klientského centra: PO-PÁ 9-12 a 13-15.

Uchazeči a studenti při návštěvě klientského centra musí dodržet následující opatření:

 • student, uchazeč bude bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virové infekci (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.),
 • studenti nesmí podléhat karanténě,
 • povinná ochrana horních cest dýchacích,
 • povinná dezinfekce rukou při příchodu a odchodu z prostor klientského centra,
 • dodržovat prostorové rozestupy (minimálně 2 metry) na klientském centru.

 

Knihovna VŠO (https://www.vso.cz/knihovna-a-studovna)

V pbdobí letních prázdnin (1.7. - 31.8.2021) je knihovna z důvodu revize knihovního fondu uzavřena. Prosíme studenty, kteří dosud nevrátili vypůjčené publikace, aby tak učinili poštou na adresu školy, v naléhavých případech a po předchozí domluvě možno také osobně.

Využijte prosím kontakty: knihovna@vso-praha.eu, +420 731 689 359

 

 

Studijní oddělení VŠO (https://www.vso.cz/studijni-oddeleni)

Návštěva studijního oddělení je možná pouze po předem telefonicky nebo e-mailem domluvené individuální konzultaci. O potvrzení o studiu můžete požádat prostřednictvím e-mailu studijni@vso-praha.eu. Potvrzení Vám bude nahráno do UIS – Osobní management – Úložiště dokumentů.

Studenti při návštěvě studijního oddělení musí dodržet následující opatření:

 • student bude bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virové infekci (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.),
 • studenti nesmí podléhat karanténě,
 • povinná ochrana horních cest dýchacích (respirátor),
 • povinná dezinfekce rukou při příchodu a odchodu z prostor studijního oddělení,
 • podepsat prezenční listinu o návštěvě studijního oddělení,
 • dodržovat prostorové rozestupy (minimálně 2 metry) na studijním oddělení i ve společných prostorách.

Neváhejte nás kontaktovat jsme tady pro vás:
Lucie Ptáčková, DiS. – ptackova@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 362

Eva Mihulová - mihulova@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 354

Jana Lehnertová - lehnertovaj@vso-praha.eu, tel. +420 731 689 962

 

Dále prosím, věnujte velkou pozornost zásadním informacím, které vám pravidelně budeme zveřejňovat v Univerzitním informačním systému, na sociálních sítích nebo budou zasílány e-mailem.

O aktuální situaci a dalších důležitých informacích budete průběžně informováni.

Přejeme Vám hodně zdraví. Držte se, studujte, pište své bakalářské a diplomové práce a v případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

 

Doc. RNDr. Vladimír Krajčík, Ph.D., rektor

Doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D., prorektorka pro kvalitu a rozvoj školy

Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D., prorektorka pro studium

 

 

picture

NEJLEPŠÍ VOLBA PRO VAŠI BUDOUCÍ KARIÉRU

Rozvíjejte se a poznejte nové přátele na celý život

NAJDĚTE UPLATNĚNÍ V OBORU TĚCH NEJLEPŠÍCH

Získejte zkušenosti ze zahraničních univerzit a pracujte po celém světě

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
flag
 • absolvent

  Adam KlavíkTourism Management

  Bakaláře jsem vystudoval na VŠERS v Českých Budějovicích, na magistra už jsem přestoupil na VŠO v Praze. A nelituji toho – VŠO se mnohem více podobá veřejné škole a kvalita kantorů je tu 100% lepší. Třeba paní Palatková, která mě učila, je v cestovním ruchu velkým pojmem.

 • absolvent

  Jan Šrámek

  Na VŠO jsem se naučil samostatnosti a získal praxi v oboru. Kam jsme se přihlásili v rámci studentských soutěží, tam jsme sbírali ceny. A už během studia jsem se stal součástí organizační struktury několika projektů v cestovním ruchu. Nemůžu se dočkat, až začnu naplno pracovat.

 • absolvent

  Petra Benešová

  VŠO jsem vystudovala, teď na ní dokonce učím. Za ty roky se mnohé změnilo – škola jde neustále kupředu, zaměřuje se více na praxi, předměty jsou odbornější a úžeji zaměřené. Ačkoliv je konkurence na trhu obrovská, VŠO si stojí velmi dobře a můžu ji s klidným svědomím doporučit.

 • absolvent

  Jana Valentová

  Vystudované školy: VOŠ herecká, Akademie tělesné výchovy a sportu PALESTRA, Vysoká škola obchodní. Motto: Nebýt hulvátem v životě a lhářem na jevišti! „Který titul tedy používáte?“ „Žádný.“ Smích. „Důležitější je přeci, co mám v hlavě.“

 • absolvent

  Kristína Jíšová

  VŠO se jako jedna z mála škol v České republice skutečně věnuje praxi. Během studia jsme např. pracovali na projektech, jejichž výsledky se pak zabýval i Národní památkový ústav. Spoustu přednášek navíc vedli externí lektoři, takže jsme se věci učili tak, jak ve světě opravdu fungují.

 • absolvent

  Simona Kremerová

  Pracuje jako Program Coordinator ve společnosti Smaller Earth. V roce 2009 se zúčastnila pracovního pobytu v New Yorku. Tři a půl roku žila v Anglii a pracovala pro australskou cestovní kancelář. Práce Simoně nikdy nevadila, proto když dostala šanci jet do Ameriky jako pomocná síla v kuchyni, neváhala ani okamžik. Nasbírala zkušenosti, našla si nové přátele a z vydělaných peněz procestovala část Spojených států. Otevřely se jí tak dveře k pracovním příležitostem ve Španělsku nebo v Anglii. Dnes pracuje.

 • absolvent

  Jakub Velička

  Teorii letectví studoval v Oxford Aviation Academy. Praktický výcvik absolvoval v Česku a Polsku. Držitel pilotní licence CPL/ME/IR.Už jako dítě Jakub snil o tom, že se jednou stane pilotem. Cesta k cíli byla klikatá a musel tomu leccos obětovat. Začal studiem Marketingové komunikace na VŠFS, odkud přešel k Managementu leteckých podniků na VŠO. Aby ušetřil čas a peníze na pilotní výcvik, založil si vlastní firmu. Dnes je svému snu na dosah.